ЗАВДАННЯ

   ЛАСКАВО ПРОСИМО!

 

   Сьогодні ви здійсните цікаву подорож в минуле і дізнаєтесь про пристрої, які люди використовували для обчислень, про історію створення перших комп'ютерів, а потім повернемося в сьогодення і дізнаємось, як ви знаєте сучасну комп'ютерну техніку та програмне забезпечення.

           Учасникам необхідно виконати 8 завдань.

Перехід до наступного завдання -  можливий за умови успішного виконання попереднього!

 

Переможе той, хто перший виконає всі завдання!

Бажаємо всім успіху!

 

ПОЧАТОК  ГРИ

                 

 

Ви дізналися про перший пристрій для математичних обчислень.

 

А тепер перевіримо: чи знаєте ви, з яких основних частин складається сучасний комп'ютер?

 

ЗАВДАННЯ 1.  Складіть пазл

 

 

Де ви можете більше дізнатися про рахівницю?  ( в Інтернеті) 

 

А які можливості та служби Інтернету ви знаєте?

 

 

ЗАВДАННЯ 2. Знайдіть відповідні пари.   

Перший калькулятор...!

Який він був?

Хто винайшов?

 

 

 

Працюючи в Інтернеті ви можете знайти багато цікавої інформації. А як зберегти з Інтернету зображення на своєму комп'ютері?

 

ЗАВДАННЯ 3.  Поставте у правильному порядку дії
 

 

Цікаво: чим відрізнявся цей калькулятор від паскаліни? 

 

А чи знаєте ви як створити новий документ у текстовому процесорі MS Word?

 

 

 

ЗАВДАННЯ 4.  Розташуйте у правильному порядку команди алгоритму створення документа.

 

Чарльз Беббідж проявив свій талант математика і винахідника дуже широко. Перелік всіх новацій, запропонованих ученим, вийде досить довгим, проте як приклад можна згадати, що саме Беббіджу належать такі ідеї, як установка в потягах «чорних ящиків» для реєстрації обставин аварії, перехід до використання енергії морських приливів після вичерпання вугільних ресурсів країни, а також вивчення погодних умов минулих років по вигляду річних кілець на зрізі дерева. 

Багато в чому завдяки саме цій пристрасті, можна сказати, Беббідж і увійшов до історії як конструктора першого повноцінного комп'ютера. Різного роду механічні рахункові машини були створені ще в XVII-XVIII століттях, але ці пристрої були дуже примітивні і ненадійні. А Беббідж, як один із засновників Королівського астрономічного товариства, відчував гостру потребу в створенні могутнього механічного обчислювача, здатного автоматично виконувати довгі, але дуже важливі астрономічні калькуляції. Математичні таблиці використовувалися в найрізноманітніших областях, та при навігації у відкритому морі численні помилки в таблицях, розрахованих вручну, бувало, коштували людям життя.

 

А наступне завдання вебквесту таке ...

 

ЗАВДАННЯ 5.  Знайдіть пари серед правил безпечного користування інтернетом

 

 

Де була створена перша ЕОМ?

Який він був?

 

 

Яким чином ви можете поділитися інформацією? Для чого служить електронна пошта?

 

ЗАВДАННЯ 6.  Заповніть пропуски.

 

 

 

 

 

 Джек Кілбі (США), який винайшов у 1958 р. перший мікрочіп, звернув увагу на мініатюрні електронні калькулятори як область застосування його ранніх винаходів. Разом з двома іншими інженерами, які працюють на компанію «Тексас Інструменті», в 1967 р. Кілбі створив найперший ручний електронний калькулятор. Через три роки калькулятор став ще менше, легше і дешевше, у продаж надійшов перший кишеньковий електронний калькулятор із доречною назвою «Покетронік» - «кишеньковий електронний калькулятор».

 

А як би ви представляли свій винахід? Які б програмні засоби використали?

 

ЗАВДАННЯ 7.  Поле чудес (склади слова).

Протягом останнього десятиліття перший персональний комп’ютер міцно утвердився в нашому житті. Можливо, на вашому робочому столі, в школі або навіть вдома він вже стоїть , до якого ви і ваші однолітки ставитеся як до цілком звичною речі. А ваші тата й мами, будучи школярами, навіть не підозрювали про його існування. По-перше, тому що тоді це була справжня дивина, а по-друге, таким красивим, зручним, компактним став зовсім недавно.

 

 

 

А чи можна зменшити об'єм інформації? Як її захистити?

 

 

ЗАВДАННЯ 8.  Розгадайте ребуси

Google-карта